Return to Headlines

Middle School Honor Roll

8th Grade DISTINGUISHED HONORS – Allison Bergmann, Kyrsten Brodbeck, Emma Daniels, Ryan Durbin, Andrea Guiher, Taylor Kuhn, Fremont Kuntz, Gema Morales, Amelia Peters, Montana Speelman, Dylan Sunday and Jude Tayler

 

8th Grade HONORS – McKenzie Alban, Brennon Ault, Allyson Avery, Melanie Beall, Cheyanne Bream, Alisha Bruhn, Rachel Chapman, Brooklynn Crawford, Kimberly Diaz, Braylee Dubs, Leigha Fritz, Meadow Gaines, Esteban Garcia-Ramirez, James Godfrey, Rose Guillemette, Kailey Harris, Lisvet Ildefonso-Corona, Tyler Jacobs, Alivia Jacobs-Christian, Jenna Keckler, Sarah Keller, Autumn Kuhn, Madison Kuhn, Olivia Kuntz, Cooper Laughman, Parker Lighty, Bryce Martin, Kendall McDannell, Jackson Mummert, Abdiel Olvera Vazquez, Samir Osman, Jolene Riley, Marilyn Rios-Carrillo, Manuel Rodriguez, Jacob Simpson, Erick Staver, Ashley Stormes, Isaac Talkington, Morgan Warner, Madison Wellen, Samuel Youker and Lucas Zepp

 

7th Grade DISTINGUISHED HONORS – Brooke Bittner, Taylor Botterbusch, Isabella DeVita, James Downey, Sara Earp, Brooke Everett, Israel Felipe, Amelia Gerringer, Ethan Hunt, Molly Karom, Jakson Keffer, Jordyn Keffer, Colby Kyzer, Caden Lau, Trace Livelsberger, Hayden Metzger, Fallon Miller, Kyla Nickey, Brieah Reed, Austin Reinert, Keira Shaffer, Evan Shearer, Charles Sleeger, Ryan Spangler, Cole Stuart, Leah Talkington, Devon Wallace, Aaron Weigle and Ethan Young

 

7th Grade HONORS – Elsie Angeles, Ella Benzel, Tyson Carpenter, Eva Chronister, Liam Cook, Veronica Dillon, Milon Eaton, Rebecca Ebersole, Colten Ensor, Brandon Eyster, Alan Felipe, Abigail Foreman, Charlley Glatfelter, Greta Haley, Jackson Harman, Kayden King, Nadalie King, Samantha King, Noah Klinedinst, Marissa Krishingner, Dylan Lambert, Ava Leatherman, Andrew Lockard, Julissa Lopez Martinez, Colton Mackey, Mitchell McClintic, Chloe McDermitt, Hannah Metzger, Hunter Minck, Zachariah Mowery, Rebekah Myford, Benjamin Ogle, Nicole Pressel, Alex Richey, Ethan Riser, Parker Sanders, Isaiah Shank, Ethan Shearer, Elias Snyder, Jonathan Steel, Shelby Tuckey, Alison Watts, Anthony Williams and  Derrick Wilson

 

6th Grade DISTINGUISHED HONORS – Lauren Bledsoe, Victoria Bross, Lilyana Carlson, Kimberly Claeys, Kiefer David, Mitchell Eaton, Derek Freeman, Jack Gautsch, Clayton Hackman, Owen Hickok, Riley Hoffheins, Adrian Karras, Livia Lighty,  Cheyenne Rothenhoefer, Aliza Staub, and Liam Zepp

 

6th Grade HONORS – Raine Bechtel, Adrianna Beshore, Angelina Beshore, Hannah Bish, Faith Blaylock, Kahlan Carlson, Cynthia Cernas Martinez, Victoria Clapsadl, Traeton Clark, Brianna Coffee, Laraya Cool, Gabriel Crews, Haleigh Cribbs, Alana Crumbling, Reece Daniels, Roman Diaz, Scott Flanagan, Ian Frantz, Brooke Ginter,  Luke Goldhahn, Juan Gomez Roman, Olivia Gray, Aryanna Green, Kadin Green, Leah Groft, Kaylyn Haar, Jacob Hamm, Teagan Hinkle, Logan Hoover, Dylan Hubbard, Zachary Kauffman, Emily Keckler, Jacob Keller, Nathan Keller, Audrey Kuntz, Colton Laughman, Rylie Litzinger, Dulce Lopez-Lua, Sawyer Martin, Aliyah Masser, Shannon McCarty, Caleb McIlwee, Ella Means, William Oyler, Emma Ozminski, Lucy Peters, Lydia Rill, Nicholas Rose, Jay Rotharmel, Edward Sebright, Mikaela Simpson, Reagan Smith, Ella Somerville, Dominyc Speelman, Anderson Squires, Zackery Thomas, John Tramazzo, Madelyn Wagner, Myka Walker, Colby Watkins, Marlee Weaver, Daniel Weikert and Michael Zito

 

5th Grade DISTINGUISHED HONORS – Madyson Alfree, Mercedes Boeckel, Leila Derieux, Kendyl Dermota, Alaina Dunham, Caden Dunham, Brianna Eyster, Isabella Fair, Anna Foreman, Mikolay Foursevitch, Hannah Grim, Samuel Haley, Brayden Heller, Audrey Hunt, Ayden Knight, Sydney Kuntz, Ella Leatherman, Nevaeh Lener, Reese Lighty, Layna Lowry, Adeline Nelson, Landon Oehmig, Kiatalyn Peters, Chloe Stuart, Brady Wallen, Haylee Weigle, Matthew Wonders and Hayden Yacoviello-Andrus

 

5th Grade HONORS – Anthony Angeles, Tayler Bechtel, Dempsey Bodan, Teegan Byers, Lucas Campagna, Zayle Conde, Elaine Cook, Heath Cramer, Rebekah Danner, Noah Eckstein, Maximus Elliott, Bridget Felipe, Allison Gesford, Miles Gould, Laura Guia-Gaytan, Emma Guiher, Brady Harder, Riley Harris, Kylee Hermansen, Sebastian Hernandez, Jada Hodges, Lane Hubbard, Jacob Johnson, Landon Kaltreider, Kylee Kinsler, Noah Kuhn, Bryce Laughman, Dakota Laughman, Deyanira Ledesma Clapsadl, Samantha Lehman, Mason Lilley, Alexcia Lindsey, Tori Livelsberger, Delaney Mosier, Georgia Mummert, Ryder Powell, Sarah Reck, Zayla Rehmeyer, Eli Riley, Alondra Rivera-Palomares, Kylie Robinson, Ava Rome, Morgan Roomsburg, Evan Shoop, Hailey Shull, Lana Smith, Jeremiah Spealman, Dru Speelman, Victoria Starner, Vanesssa Valtierra-Gutierrez, Riley Watts, Nicholas Williams, Rebecca Williams, Sarah Williams, Katelyn Willow, Kaylee Wilson, Brison Wolf, Sladen Wolf, Anna Wueschinski and Carly Youker